Wesołowski Studio

O nas

Jesteśmy grupą artystów zrzeszonych w pracowni rzeźby w architekturze i wielkoformatowej instalacji artystycznej. Łączy nas zainteresowanie formą i jej relacją z przestrzenią, zazwyczaj wykraczającą poza cztery ściany standardowych przestrzeni wystawienniczych.

dr inż. arch. Piotr Wesołowski

Ukończyłem Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2008 roku dyplomem: „Rzeźba-architektura, architektura-rzeźba”. Skończyłem również wydział Architektury na Politechnice Wrocławskiej oraz wydział Art and Design na Uniwersytecie w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii. W 2016 obroniłem pracę doktorską na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej.


Obecnie mieszkam i tworzę niedaleko Wrocławia, wciąż konsekwentnie zgłębiając tematy z pogranicza architektury i rzeźby – najczęściej projektując i wykonując wielkogabarytowe instalacje przestrzenne.


Regularnie współpracuję z innymi artystami, a jako nauczyciel akademicki w “Pracowni projektowania rzeźby w architekturze i urbanistyce“ na wrocławskiej ASP oraz na Politechnice Wrocławskiej, na Wydziale Architektury w Katedrze Architektury i Sztuk Wizualnych często mam okazję wciągać swoich studentów (oraz być przez nich wciąganym) do współtworzenia projektów na konkursy i sympozja. Wesołowski Studio jest naturalnym rozwinięciem tego podejścia, wynikającym z chęci stworzenia zgranego zespołu, który będzie gotów na podjęcie każdego rzeźbiarskiego wyzwania.

Karola Konieczny

Od małego jestem ciekawa świata i szukam w nim swojego miejsca. Interesuje mnie wszystko, co nowe i nieznane. Odkąd studiuję rzeźbę na ASP we Wrocławiu, formy przestrzenne wciągnęły mnie całkowicie. W ostatnim czasie wywiało mnie do Rzymu w poszukiwaniu marmuru.

Aleksander Bryk

Postanowiwszy poświęcić życie unikaniu jakiejkolwiek pożytecznej działalności otarłem się o branżę muzyczną, oświetlenie sceniczne, projektowanie (dyplom z wzornictwa na wrocławskiej ASP) oraz grafikę komputerową. Wspieram pracownię przede wszystkim od strony cyfrowej, testując i wizualizując pomysły w wirtualnych trzech wymiarach.