Wesołowski Studio

Niedźwiedź

2022, Szczecin, Polska

Wymiary: 850 x 450x 550 cm

Materiał: tworzywo sztuczne, stal

Rok realizacji: 2022

Miejsce: Szczecin, Polska

Autorzy: Piotr WESOŁOWSKI, Aleksander BRYK

Realizacja: Piotr WESOŁOWSKI, Aleksander BRYK

Powstający na przestrzeni trzech lat (2019-2022) Herbivore jest w równym stopniu pracą bardzo dla nas ważną i potraktowaną z powagą twórców porywających się na, bądź co bądź, sporych rozmiarów przedsięwzięcie, jak i pewnego rodzaju absurdalnym żartem. Biorąc swoje źródło w rozważaniach na temat możliwości konstrukcyjnych i plastycznej dowolności, jakie dał nam użyty materiał, projekt urósł do zaskakujących rozmiarów.

Już w fazie konceptu nieobarczony niemalże żadnymi ograniczeniami tematycznymi ani planowaną datą zakończenia, stał się dzieckiem frajdy z eksplorowania możliwości materiału, procesu jego kształtowania i odkrywania wyłaniającej się z niego formy.

Chociaż próbując ustawić się w pozycji obserwatora własnych poczynań komentowaliśmy swoje wysiłki ze sporą dozą ironii, to jednak wytrwale dążyliśmy do jedynego celu, który ostatecznie nadawał pęd naszej pracy – stworzyć obiekt, który wystawiony w przestrzeni publicznej przyciągnie uwagę i wprowadzi do codzienności trochę odrealnienia. Powstała w ten sposób instalacja jest studium naszej nieskrępowanej niczym twórczej radości i chęci podzielenia się fascynacją tematem form przestrzennych z szerszą publicznością.